Tadbirkorlar diqqatiga
Xitoy Xalq Respublikasining Jiangsu provinsiyasi gubernatori Su Kunlin boshchiligidagi delegatsiyaning yurtimizga tashrifi doirasida joriy yilning 21-sentyabr kuni Savdo-sanoat palatasida delegatsiya a'zolari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida xitoylik tadbirkorlar o'zlarining kompaniyalari faoliyati to'g'risida batafsil ma'lumot berdi, shuningdek, Savdo-sanoat palatasidan yurtimizda investitsiyaviy loyihalarni amalga oshirishda va ishonchli hamkorlar topishda ko'mak so'radi.
Xususan, uchrashuvda qishloq xo'jaligi, tekstil, energetika, avtomobil va qurilish materiallari sanoati sohalaridagi hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida Palata vakillari mehmonlarga tashrif uchun minnatdorlik bildirib, Savdo-sanoat palatasi ikki mamlakat o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni kengaytirish va savdo-iqtisodiy loyihalarni amalga oshirishda ko‘maklashishga tayyor ekanini ma'lum qildi.

В рамках визита делегации во главе с губернатором провинции Цзянсу Китайской Народной Республики Су Куньлинем 21 сентября текущего года в Торгово-промышленной палате состоялась встреча с членами делегации.
В ходе встречи предприниматели Китая предоставили подробную информацию о деятельности своих компаний, а также обратились к Торгово-промышленной палате за поддержкой в реализации инвестиционных проектов и поиске надежных партнеров в нашей стране.
В частности, на встрече обсуждались перспективы сотрудничества в сферах сельского хозяйства, строительных материалов, текстильной, энергетической и автомобильной промышленности.
В завершение встречи представители Палаты поблагодарили гостей за визит и сообщили, что Торгово-промышленная палата готова содействовать в расширении взаимного сотрудничества и реализации торгово-экономических проектов между двумя странами.