Baku shahrida Turkiy Agroforum boʻlib oʻtadi
Joriy yilning 1 iyun kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vaxabov va Indoneziyaning O‘zbekistondagi elchisi Sunaryo Kartadinata o’rtasida uchrashuv bo’lib o’tdi.
Uchrashuvdan ko‘zlangan maqsad ikki davlat o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy aloqalarni rivojlantirish yuzasidan fikr almashish, shuningdek, ikki davlat Savdo-sanoat palatalari o‘rtasida uchrashuv tashkil etish imkoniyatlarini ko‘rib chiqishdan iborat.
Ta’kidlash joizki, Indoneziya Savdo-sanoat palatasi (KADIN Indoneziya) Indoneziya tadbirkorlik palatalari va uyushmalarining quyi tashkiloti bo‘lib, 34 ta hududiy palata va 514 ta tuman bo‘limlariga ega.
KADIN Indoneziya xususiy biznes nomidan ish yuritish vakolatiga ega boʻlgan yagona umummilliy biznes tashkiloti boʻlib, vazirliklar va idoralar bilan imtiyozli munosabatlarni saqlab, xususan, barcha tegishli tarmoqlarni qamrab oladi.
Uchrashuvda Indoneziya elchisi tomonidan 2024-yilda birinchi Indoneziya-O‘zbekiston biznes-forumini, shuningdek, savdo missiyalari va ishbilarmonlik uchrashuvlarini birgalikda tashkil etish orqali o‘zaro tovar ayirboshlash hajmini oshirish taklifi bildirildi.

В ТПП состоялась встреча с Послом Индонезии в Узбекистане
1 июня т.г. Председатель Торгово-промышленной палаты Узбекистана Даврон Вахабов встретился с Послом Индонезии в Узбекистане Сунарё Картадината.
Целью встречи является обмен мнениями по развитию торгово-экономических отношений между двумя странами, а также рассмотреть возможность организации встречи между Торгово-промышленными палатами двух стран.
Стоит отметить, что Индонезийская Торгово-промышленная палата (KADIN Indonesia), является подведомственной организацией Индонезийских деловых палат и ассоциаций, имеет 34 региональные палат и 514 районных отделений.
KADIN Indonesia это единственная общенациональная деловая организация, уполномоченная выступать от имени частного бизнеса, поддерживая привилегированные связи с государственными чиновниками и охватывая все соответствующие секторы.
В ходе встречи Посол Индонезии предложил увеличить объем двусторонней торговли путем совместной организации первого индонезийско-узбекского бизнес-форума, а также торговых миссий и деловых встреч в 2024 году.