Baku shahrida Turkiy Agroforum boʻlib oʻtadi
Joriy yilning 31 may kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasida Eron-O‘zbekiston Savdo palatasi raisi Musa Agxey bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar ikki tashkilotning joriy faoliyati haqida ma’lumot berdilar, shuningdek, O‘zbekiston va Eron o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy aloqalarni kengaytirish istiqbollarini muhokama qilindi.
Savdo-sanoat palatasi raisi D.Vaxabovning joriy yil mart oyida Eronga tashrifi davomida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish bo‘yicha rejalar va hamkorlik yo‘nalishlari ko‘rib chiqildi.
Savdo-sanoat palatasi vakili ikki mamlakat tadbirkorlari o‘rtasida savdo-sanoat hamkorligini kengaytirish maqsadida iqtisodiyotning turli sohalaridagi Eron ishbilarmon doiralari vakillarini biznes uchrashuvlari o‘tkazish, istiqbolli loyihalar va muammoli masalalarni muhokama qilish uchun O‘zbekistonga tashrif buyurishni taklif qildi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar O‘zbekiston va Eron tadbirkorlari o‘rtasida ishbilarmonlik aloqalarini kengaytirish, o‘zaro savdo va sarmoya hajmini oshirishga qaratilgan amaliy chora-tadbirlar rejasini ishlab chiqishga kelishib oldilar.

Состоялась встреча с председателем Ирано-Узбекской торговой палаты
31 мая т.г. в Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча с председателем Ирано-Узбекской торговой палаты Мусой Агхеем.
В ходе встречи стороны обсудили текущую деятельность двух организаций, а также перспективы расширения торгово-экономических отношений Узбекистана и Ирана.
Были рассмотрены направления сотрудничества, по которым должна проводиться работа для реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита председателя ТПП Д.Вахабова в Иран, в марте 2023 года.
В целях расширения промышленной и торговой кооперации между предпринимателями двух стран, представитель Торогово-промышленной палаты пригласил представителей деловых кругов Ирана в различных секторах экономики посетить Узбекистан для проведения бизнес встреч, обсуждения перспективных проектов, а проблемных вопросов, возникающих у предпринимателей двух стран.
По итогам встречи стороны договорились разработать план практических мероприятий, который будет направлен на расширение деловых связей и увеличение объемов взаимного товарооборота и инвестиций между предпринимателями Узбекистана и Ирана.